Yurt Dışında Gidilecek 5 Gözde Şehir

MALDİVLER , Hint Okyanusu’nda, Sri Lanka’nın 750 kilometre güneyinde, 1200 adadan oluşan bir ülke. Yaşam olan 281 adanın 195’inde sadece yerel halk yaşarken 86’sı “otel ada” olarak kullanılıyor. Maldivler, mercanların öldükten sonra üst üste birikmesi ile oluşmuş bir adalar dizisi. Suyun içindeki mercanların halen yaşıyor olduklarını düşünürsek, Maldivler’e yapacağınız seyahat, okyanusun ortasında yaşamını sürdüren bir canlının üzerinde geçireceğiniz zaman anlamına geliyor.

LONDRA , İngiltere’nin başkenti. Büyük Britanya Adasının güneydoğusunda, Kuzey Denizine dökülen Thames Nehrinin ağzından 64 km içeride ve ırmağın iki yakasında yer alır. Banliyölerle birlikte yüzölçümü 1579 km2 olup, nüfusu da 8.278.00 civarındadır.Londraya şayet seyahat etmeyi düşünüyorsanız öncelikle ziyaret etmeniz gerekenler arasında Tower of London, Londra gözü, Tower Bridge, Buckingham Sarayı ve Trafalgar Meydanı gibi yerler olduğunu bilmeli ve ona göre bir rota çıkarmalıdır.

BARSELONA fazlaca oranda gezgin ağırlamaya alışkın bir kent: 2014 yılının ilk 6 ayında dünyanın en fazlaca gezgin çeken 11. şehri oldu. İspanya’nın en büyük ikinci şehri olan Barcelona, bununla birlikte Katalonya (Cataloina) Özerk Bölgesi’nin başkenti. Barselona’ya hem güzel bir şehri dolaşmak, Gaudi’nin eserlerini görmek, Picasso’nun çocukluğunu tanımak, Ferdinand ve Isabelle’lerle dolu bir tarihin mühim şehirlerinden birini keşfetmek tercih edilebilir.

HOLLANDA’nın başkenti olan Amsterdam da çok ziyaretçi alan kentlerdendir.Amsterdam’ın en dikkat çekici özelliği ise şehri sarmalayan su kanallarıdır.

VENEDİK, Kuzey İtalya’nın doğusunda Adriyatik denizi kıyılarında karaya 4 kilometre uzunluğunda kara ve demiryolu köprüsü ile bağlanan, yaklaşık 118 adacık üzerine kurulu bir ada şehirdir. Venedik’te adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve birbirine bağlayan 400 köprü bulunur.