Yok Artık Araç Plakalarında Yeni Dönem!

 Araç plakalarında yeni değişim başlıyor.Araç park esnasında…

Haberimiz yok artık denecek türden otomobil üreticileri teknolojik yenilikleri, araçlarına uygulamaya devam ediyor.Araçların mekanik aksamı dışında, güvenlik konusunda ve daha birçok noktasında yeni çözümler üretmeye devam ediyoliyor.Son olarak araç plakalarındaki entresan gelişim başladı.Aracınızı park ederken plakanızın size yardım edeceği aklınızdan hiç geçtimi nasılmı detayları haberimizde gizli..

Günümüzde kullandığımız birçok eşya akıllandı.Buna araçların plakalarıda eklendi.Fansens’in geliştirdiği özel bir teknoloji sayesinde plakalar kendi başlarına sürücülerin araçlarını çok daha kolay park edebilmelerini sağlayacak.Öncelikle plakalarda bulunan sensörler Android telefonlarla bağlantılı çalışıyor. Siz herhangi bir nesneye fazlaca yaklaştığınızda telefonunuzdan tıpkı aracınızın park asistanı gibi devreye giriyor bunu telefon ekranınızdan takip edebiliyorsunuz.


Öncelikle plakalarda bulunan sensörler Android telefonlarla bağlantılı çalışıyor. Siz herhangi bir nesneye aracı tehtit edecek düzeyde fazlaca yaklaştığınızda telefonunuzdan bunu takip edebiliyorsunuz.Ayrıca plakalar size park etmekle yardım etmekle kalmıyıp Ayrıca aracınızın konumunu da anbean izlemenizi sağlıyor ve harita üzerinden aracınızı elinizle koymuş gibi buluyorsunuz.


Ayrıca bu düzeneği monte ederken kablosuz çalıştığından gücünü aküden değil kendi içindeki bataryasından aldığından kablo karmaşasıda ortadan kalkıyor.Bu sistem iki adet AA pille size uzunca bir müddet hizmet veriyor ve her türlü iklim ve en ağır hava değişimi, doğa şartlarına karşılıkda dayanıklı olan bu plakalar hiç bir şekilde etkilenmiyor.Hemen hemen her araca uyumluluk sağlıyor.Android telefonlarla uyumlu olan palakaların İphone uyumu malesef yok.