Modifiyeli Araç Egzoz Çıkışları Araca Güç Verir Mi?

Günümüzde piyasada bir çok modifiyeli araç bulunmakda. Bunların içinde istisnalar harici bilinçsizce yapılan modifiyeler göze çarpıyor..

Modifiyeli aracın daha önceki paylaşımlarda olması gerekenleri işin püf noktalarını sizinle paylaşmıştık o haberlere’de bakmayan arkadaşlarımız bakıp konuya daha hakim olabilirler.

Bilinçsizce aracın arkasına sonradan koyulan difüzör buna mükabil egzoz çıkışları yapılmakta evet şu bir gerçek ki egzoz çıkışı araca güç verir hp sini yükseltir lakin burada dikkat edilmesi gereken konu şudur ki araca sonradan takılan bu çıkışlar egzoz gazının dışarı atımını hızlandırmakta ama araca zaten ekstra hava girişi yok ise mevcut tekli egzozu bu vazifeyi zaten yapıyordu sonradan konan egzozlar görüntüden ibaret olmuş oluyor. Araç pistonlar üzerinde patlama yaparken benzin ateş ve hava ihtiyacı duyar araca normalin üzerinde supercharger, turbo,kompressor destegi monte edilmediyse (saydıklarıma mekanik değişiklikler artı mekanikden sonra yazılımsal ayarlar’da yapılmaz ise ) egzozun hiç bir espirisi yok hava akışı aracın yakıtı patlama ve atık çoğalınca araç yeni atığı yolladığın’da yakış var çıkış yok  denmemesi için egzoz çıkışı önemlidir.( Bu saydıklarım yapılmadıysa zaten araç normal harici yakmıyor ki egzoz çıkışına ihtiyaç duysun ) Keza manifold destekli ayrı çıkışlarla egzoz boruları yapılıp gerekli orta ve arka susturuculardan geçtikten sonra egzoz çıkışı 2 veya 4 lü hale gelmelidir.

Aksi halde takılan egzozlar aracınıza hiç bir tork kuvveti sağlamayacaktır sadece görüntüden ibaret olacaktır.Bu da araca hiç bir artı kazandırmayacak ise neden o kadar masraf yapılıyor modifiye sadece görsellikden ibaret değil aracın özelliklerinin fazlalığı ayrıca en önemlisi aracın gücüdür en son görüntüdür.

Doğru egzoz sistemi modifiyeli biçimde nasıl yapılır buraya tıklayanız