Kışın Gidilecek Mekanlar

Kış mevsiminde Ülkemizde gidilebilecek bir çok şehir var.Bu şehirlerin arasında öne çıkan gözde mekanlar hangileri izlenimlerimizi sizle paylaşıyoruz..

Kazdağları

 

“Şehrin trafik kokulu köşelerinden sıkıldık artık yahu! Ne yapsak?” Bu soruya verebileceğimiz en iyi cevap şu olabilir: Doğaya dönüş! Ülkemizin en temiz havasını barındıran Kazdağları bölgesi ise eşsiz doğası ile harika bir fikir! Kış aylarında daha bir güzel olan Kazdağlarında şömineli odalarda konaklayabilirsiniz.

Uludağ

Fazla söze gerek var mı? Gerek kayak otelleri gerekse her kış bembeyaz örtüye bürünen muhteşem görüntülere sahne olan Uludağ, ülkemizin en popüler kış destinasyonu. Oldukça fazla konaklama seçeneği bulunan Uludağ’da zaman zaman yapılan festivallere de katılabilirsiniz !

Sapanca

Doğal güzellikleri bir hazine gibi kalbinde taşıyan Sapanca, göl etrafında konumlanmış otelleri ile İstanbul ve diğer büyük şehirlerden gelen hafta sonu tatilcilerinin uğrak noktası durumunda. Özellikle kışın harika manzaralara sahne olan Sapanca her zaman aklınızda bulunması gereken yerlerden.

Maşukiye-Kartepe

Konum ve doğal güzellikler itibariyle kışın gidilecek yerler mevcuttur. Kartepe hem Sapanca hem de Maşukiye’ye çok yakın. Ormanlar içine yapacağınız yürüyüşler, leziz alabalık restaurantları ve serpme kahvaltılarıyla ünlü olan Maşukiye’de şömineli odalarda kalabilir ve kış tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Erciyes

Kayseri’nin güneyinde yükselen Erciyes Dağı’nın aslında sönmüş bir volkan olduğunu biliyor musunuz? Kuzeyinde 700 metre uzunluğunda bir dağ buzulu bulunan Erciyes’in doğu yüzündeki 2.100-2.900 metre yükseklikte yer alan Tekir Yaylası kış sporu severlerin uğrak noktası. Kayseri Havaalanı’na 30 kilometre olan kayak merkezine şehirden kalkan araçlarla veya kendi arabanızla kısa sürede ulaşmanız mümkün!

Palandöken

Sırtını Palandöken’e yaslamış Erzurum’un alametifarikası içinde barındırdığı pek çok güzellikte saklı. Bir yanınızda uluslararası kayak turnuvalarına ev sahipliği yapan Palandöken Dağı, bir yanınızda sayısız tarihi yapılarla dolu şehir merkezi… Ayrıca köşelerde bekleyen parmak ısırtan lezzetler de cabası… Şehrin yakınlarında bulunan Tortum Şelalesi, Oltu, Tepsicik göleti gibi doğa harikası yerler ise çok büyüleyici.