Bitkileriniz Kısa Zamanda Nasıl Büyür ?

Hemen hemen her evde veya bahçesinde çeşitli bitkileri yetiştirip büyütmeye çalışıyoruz.Ama bitkilerimizi daha kısa zamanda büyümesine vesile olabilir miyiz  ?

Gerek yemek için yetiştirdiğimiz gerekse ağaç veya süs için yetiştirdiğimiz bitkilerimizin genel manada çeşitli ihtiyaçları mevcuttur. Öncelikle bitkilerimizin aksatmadan gerekli gübrelemesi ve toprak değişimlerini  muntazam bir şekilde yapmamız gerekiyor.

Daha sonra her bitkinin sulama gereksimini gidermek zorunludur, bitkilerimizi sulama işlemini ikindi’den sonra gölge olduğu vakitler’de yapmak uygundur.Lakin her bitki suya ihtiyaç duyduğu kadar oksijene’de ihtiyacı duyar bu ihtiyaç ise bitkinin büyümesin’de önem teşkil eder bitki oksijenleme gereksinimini yapabilmesi için resimde’de görüldüğü üzere bitkiniz her ne olursa olsun bitkinize uygun alet ile bitkinizin kök kısmını çapalamak tabiri caiz ise çevresindeki sıkışan toprağı kontrollü şekil de eşelemek gerekli böylelikle bitki suya daha iyi doyarken aynı zamanda gereken oksijeni daha rahat olacağı için bitkiniz kısa sürede büyüyecektir.