Bilgisayarınız Sürekli Mavi Ekran Hatası Mı Veriyor ?

Bilgisayarınız son zamanlarda mavi ekran hataları vermeye başladı.Hata kodlarına bakıp gerekli adımları izliyorsunuz ama yine mavi ekran hatası vermeye devam ediyor..

Hatta bu sorundan kurtulayım diye format attınız daha sonra yavaşlamaya bağlı donma ve akabinde mavi ekran veriyorsa,bu da yetmezmiş gibi durduk yere sisteminizde çökme olmaya başladıysa bilgisayarınızı açtığınız’da bilgisayarınız kurulurken hdd’nizden tıkır tıkır sesler geliyor ise hdd veya sdd’nizin bağlantı uçlarını kontrol edip tekrar sorunun ortadan kalkıp kalmadığını kontrol edin. Arıza devam ediyorsa hdd veya Ssd niz ömrünü doldurmuş olabilir.Bunu çeşitli Hdd onarma programları ile gideririm diye düşünmeyin araştırma dahi yapmanızı önermiyoruz. Hdd bilgisayarınızın beyni hafızası tüm sistem ve verilerinizi bilgilerinizi hdd depolamakta dolayısıyla,bizce onarma ile zaman kaybetmeyin hemen bir hdd veya Ssd temin edip formatlayın.

 

 Daha sonra Hdd veya Sdd’niz iyice ömrünü tamamlayıp kitlemeden önce yeni aldığınız Hdd Ssd formatladık’dan sonra bilgisayarınızı kapatıp arızalı hdd’nizi boş bir sokete takın boşta soketiniz yok ise dvd soketini çıkarıp yerine eski hdd nizi takın bilgisaarınızı açıp depo olarak gördüğü eski hdd nizin içinden kurtarmak istediğiniz tüm bilgileri alın. Bundan sonra hdd nizi onaracaksanız onarın başka bilgisayarda test edin lakin (hdd içinde boş alan çokken hata vermese’de belli doluluk oranında hdd üzerindeki çizik alana denk geldiğinde yine aynı hatayı alacaksınız) keza yeni Hdd veya Ssd taktık’dan sonra göreceksiniz artık mavi ekran hatası almayacaksınız.

Daha farklı sorunla karşılaşırsanız   forum.arananbilgiler.com  bize yazabilirsiniz.